הפודקסט החדש שלנו

Management Challenge

הדרכה
הדרכה
הדרכה > Management Challenge
7


 

 

 

1.     אודות הסדנה

סדנת Management Challenge היא סדנא ייחודית מבוססת סימולציה המיועדת למנהלי צוות בתחילת דרכם. הסדנה מספקת הזדמנות לחקור, לתרגל ולצבור ניסיון במיומנויות הניהוליות המניעות הצלחה. הסדנה ממנפת אינטראקציות בין המשתתפים בכדי לעורר דיון סביב חוויות ניהול בעולם האמיתי. ההתנסות בסדנא מספקת גם משוב בזמן אמת על יכולות הניהול שפותחו והוצגו על ידי המשתתפים.

בדיוק כמו בעולם האמיתי, משתתפי הסדנה מאזנים את הצורך להשיג תוצאות לטווח הקצר מול המטרות לטווח הארוך באמצעות טיפוח ההון האנושי . לאורך כל הסימולציה, מנהלים לומדים כיצד להתמודד עם שיחות מאתגרות ואופייניות עם עובדים ישירים, על ידי התבוננות בדוגמאות בתרחישים מבוססי וידאו ותרגול במשחקי תפקידים.

2.     מטרות הסדנה

2.1. הצבת יעדים ברורה
אחת הסיבות העיקריות לתקשורת שגויה ולפערים בביצועים היא שהציפיות לא נקבעו בבהירות משני הצדדים על ידי המנהלים ועובדיהם. המשתתפים לומדים כיצד להגדיר ציפיות במפורש, ובהתאם ליכולות העובדים ורמות הביטחון.

2.2. יצירת מוטיבציה
המשתתפים לומדים על המניעים המרכזיים המניעים מעורבות פעילה ופרודוקטיביות גבוהה יותר, המשקפים הן את המניעים שלהם והן את אלה של הביצועים הטובים ביותר שלהם. כדי לתרגל גילוי מניעים ולמנף אותם בשיחות מנהל-עובד, המשתתפים בוחנים ומעריכים תרחישים שונים של עובד-עובד ומשחקים תפקידים את הגישה שלהם למצבים דומים.

2.3. מתן וקבלת משוב עבור מצבים שונים
הסימולציה מתבססת על מודל SBI (Situation, Behavior, Impact) כמסגרת למסירת משוב המוביל לשינוי התנהגות תוך שמירה על מעורבות העובדים. המשתתפים מתבוננים ודנים בדוגמאות טובות ובלתי מספקות למשוב, ומשתפים בחוויותיהם שלהם בנתינה וקבלה.

2.4. כיצד להקשיב טוב יותר
בדיון אינטראקטיבי לומדים המשתתפים על הרגלים לטיפוח להיות מאזין פעיל, החל מהנחיות בסיסיות כיצד לבנות אינטראקציות פנים אל פנים וירטואליות, לשאול שאלות פתוחות ולוודא שכוונת המסר וההשפעה יישארו הדוקות ביותר. מיושר ככל האפשר. 

3.     למי הסדנה מתאימה?

·          מנהלים מדרג ראשון, ראשי צוותי, המנהלים עובדים

4.     נושאי לימוד

·        אימון במצבי התנהגות שונים

·   הגברת מוטיבציה לעובדים

·   חניכה לעובדים מצטיינים

·   קליטת עובדים חדשים

·   התמודדות עם עובדים מאתגרים

·   התמודדות עם התפטרות עובדים

5.     מתודולוגיה

  • שימוש במחשב אישי לכל משתתף
  • הסדנה מושתתת על סימולציה ממוחשבת וויזואלית – בסביבה אינטרנטית
  • כלי הסימולציה מאפשר להתמודד עם תרחישים שונים, תוך שילוב ממשק ידידותי פשוט ומתוחכם   
  • בין שלבי הסדנה השונים מבוצעת למידה דידקטית

6.     מגזרי פעילות
Management Challenge
מתאימה לארגונים הבאים:

  • הייטק
  • תעשייה
  • שרותים
  • קמעונאות
  • תקשורת
  • פיננסים

7.     משך הסדנה

·  יום (8 ש"ל) - הדרכה פרונטלית או וירטואלית

· יום הדרכה פרונטלי שווה ערך לשני מפגשים וירטואליים

 

8.     ממשק הסדנה
שפת הממשק הינה באנגלית לרוב הסרטונים המוצגים בסדנא

 

הנחיה - מיכל בליימן הררי 

את הסדנה מנחה מיכל בלימן הררי.

מיכל מומחית בהבאת מנהלים וארגונים לביצועים - בניית תשתיות לצמיחה, פיתוח מנהיגות ומנהלים מטפחים ומאמנים, בניית סביבות שמאפשרות שגשוג. היא עוסקת בהובלת תהליכים מורכבים (מימוש חזון ואסטרטגיה, הובלת שינויים, ופיתוח צוותים מובילים), סדנאות, הכשרות וליווי אישי למנהלים בדרגים השונים.

מיכל משלבת ניסיון ייעוצי והנחייתי של יותר מעשור עם ניסיון מעשי שנצבר לאורך כ-20 שנות ניהול בכיר בתחומי מערכות המידע בחברות כגון "סלקום" ו-"EDS" (חברת ענק גלובלית למחשוב).

מיכל בוגרת תואר ראשון במתמטיקה וכלכלה בהצטיינות ותואר שני בכלכלה, שניהם במסגרת התכנית לפיתוח המצוינות של אוניברסיטת תל-אביב, וכן בוגרת התוכנית ללימודי המשך בהתנהגות ארגונית בבי"ס קולר למנהל עסקים. כמו כן מוסמכת תוכנית הנחיית צוותים סינרגטיים של מכון אדיג'ס, וכן מגוון תוכניות בינ"ל בתחומי הניהול ובהן מנהיגות מצבית SLII  מטעם מכון בלנצ'ארד וכלי  Lumina Learning.

היא מרצה בקריה האקדמית אונו ובלהב, בפקולטה לפיתוח מנהלים ע"ש  פיתוח מנהלים.

> חזרה
contact
צרו קשר
נשמח לעמוד לרשותכם בכל פנייה או שאלה בתחומי פעילותנו
אנא מלאו את הטופס וניצור אתכם קשר בהקדם
כל הזכויות שמורות ישום – אנשים ותוצאות 2024