הפודקסאט החדש שלנו

בלוג - משחקי עסקים וסימולציות עסקיות

תמונת אווירה
מה זה Business Acumen ואיך זה קשור להצלחה של החברה
רמי יוסף 04-07-2018

מזל טוב - לאחר חמש שנים בחברה עומדת בפניכם הזדמנות להפוך להיות למנהלים, זהו אתגר של ממש, סוף סוף תזכו לקידום בשכר ובתנאי העסקה, תתמודדו עם אתגרים חדשים מלבד העיסוק המקצועי בלבד, זהו שלב משמעותי בקידום הקריירה שלכם ואתם נרגשים לקראתו.
את לימודי התואר הראשון סיימתם בהצטיינות ולאחר שלוש שנות לימוד התחלתם לעבוד בחברה, רכשתם ניסיון מקצועי רב ואת מוכנים לאתגר הבא שהוא ניהול עובדים. לאחר קבלת התפקיד החליטה החברה לפתח תוכנית פיתוח מנהלים עבורכם, תוכנית שמטרתה היא לתת לכם כלים ושיטות לניהול עובדים, ביצוע משימות, התמודדות עם שינויים, פיתוח קריירה ופיתוח חשיבה עסקית.

פיתוח חשיבה עסקית???

כן פיתוח חשיבה עסקית! בפעם האחרונה שלמדתם משהו חשבונאי היה לפני 7 שנים באוניברסיטה, וגם אז בקושי הבנתם את הנושא. למה זה בכלל חשוב? האם לא מספיק שאתם מומחים מקצועיים בתחומכם? את הניסיון הניהולי בוודאי תרכשו במקובל בישראל (תוך כדי התפקיד) מדוע צריך ללמוד שפה עסקית ועוד מושגים בחשבונאות?
פיתוח חשיבה עסקית נקרא בשפה המקצועית  - Business Acumen  והוא מהווה נדבך מרכזי בכל תוכניות פיתוח מנהלים בעולם.
בשונה מתחום החשבונאות Business Acumen  משלב למידה תאורטית והתנסות מעשית ביחד, באמצעות סימולציה עסקית. סימולציה בה המשתתפים לומדים את המושגים תוך כדי ניהול חברה עסקית.
דמיינו שברגע אחד קבלתם הזדמנות נדירה להקים חברה עסקית מאפס, לגייס כספים, להקים מבנים, לרכוש טכנולוגיה, לגייס עובדים, לייצר, למכור, להתמודד עם: אי וודאות, קשי נזילות, משברים ועדין להיות מסוגלים להרוויח ולהוביל את החברה להצלחה לאורך זמן.

האם אתם מבינים את התמונה המלאה? האם אתה את מבינים לעומק מהו הקשר בין החלטה ניהולית שקבלתם לתוצאה העסקית? מדובר באתגר לא פשוט ומורכב, איך במציאות האתגרים הניצבים בפני מנהלים הם עוד יותר מורכבים ובשונה מן החיים האמתיים מחיר הטעות בסביבת מעבדה, נמוך בהרבה מול המחיר של החיים האמתיים.

האם כל ההחלטות שלכם יהיו החלטות רציונאליות? האם אתם מסוגלים לכמת את הרעיונות שלכם למדדים כמותיים? האם אתם שמרנים או אוהבי סיכון? כיצד תפעלו בתנאים של חוסר וודאות? ואיך תתמודדו מול השותפים העסקים שלכם לחברה או גרוע מכך המתחרים שלכם – שבשני המקרים הם מנהלים מקבילים לכם בחברה.
Business Acumen  הוא תהליך של מסע, מסע ארוך ומורכב בעל עליות וירידות, המכיל אתגרים רבים ומצבים מורכבים ושונים, התוצאה הסופית פחות חשובה, מה שחשוב היא הדרך והתובנות שנרכשו בתהליך.
לימוד השפה העסקית צובר תאוצה בשנים האחרונות בעולם, מנהלים רבים מבקשים להבין את התמונה המלאה ולא להיות רק מבצעי פקודות.
מנהלים אשר עברו את תהליך ההכשרה מעידים כי מעבר לכך שהתהליך הלמידה הוא חוויתי ומהנה,
לימוד השפה העסקית אפשר להם הבנה של:

  • הארגון העסקי כמערכת – להיות מסוגלים להבין את טיעונים והשיקולים של גורמים שונים בחברה
  • הקשר בין החלטות שנלקחו, לתוצאות העסקיות – במונחים של החזר השקעה, רווחיות ותועלות כלכליות נוספים
  • הבנה מעמיקה של מושגים חשבונאים: הבדלים בין הוצאה להשקעה, בין רווח לתזרים מזומנים, בין הוצאות קבועות למשתנות וכד'
  • איך מודדים הצלחה של ארגון עסקי
  • כיצד מתרגמים הצלחה עסקית לתגמול הולם
  • מהם אילוצי המשאבים בהם פועלת חברה
  • כיצד מתקבלות החלטות בהנהלת החברה.

יישום תפיסת Business Acumen בחברה מיועד לא רק למנהלים מתחלים אלא גם למנהלים וותיקים, מנהלים המבקשים לשפר את היכולות הניהוליות שלהם בכמה רמות.

קיים מגוון רחב של כלים ללימוד השיטה החל משימוש בלוחות משחק ועד לכלי סימולציה ממחושבים. כמי שמנחה סדנאות משחקי עסקים שנים רבות, אני תמיד מוקסם מעוצמת הלמידה ותהליך השינוי אותו עובדים מנהלים בתהליך ההכשרה, אין לי ספק שתפיסת Business Acumen  תמשיך להתפתח בשנים הקרובות.

 

< חזרה
הרשמה לניוזלטר
מלאו כבר עכשיו את הפרטים וגם אתם תהנו מניוזלטר חודשי בתחום העסקים
מאשר/ת קבלת ניוזלטר בדוא"ל (לתשומת ליבך-עשוי לכלול מידע בעל אופי שיווקי)
contact
contact
צרו קשר
נשמח לעמוד לרשותכם בכל פנייה או שאלה בתחומי פעילותנו
אנא מלאו את הטופס וניצור אתכם קשר בהקדם
כל הזכויות שמורות ישום – אנשים ותוצאות 2020