הפודקסט החדש שלנו

בלוג - משאבי אנוש

תמונת אווירה
תתחילו לחשוב היברידי
רמי יוסף 30-06-2020

רובנו לא אוהבים שינויים, שינוי בעולם העבודה מעורר חוסר יציבות, חשש מן הלא ידוע, חוסר ביטחון. אנחנו מעדיפים את המוכר והידוע, או במילה אחרת שגרה. אותה שגרה אהובה ומבורכת, הופרה בגסות רבה על ידי נגיף הקורונה. אנחנו כבר מבינים שהמצב לא עומד לחזור לקדמותו, לפחות לא בתקופה הקרובה, וכנראה שאנחנו כבר בשלב מתקדם של "טנגו הקורונה".

אכן ריקוד טנגו, צעד קדימה, צעד לאחור, ועכשיו כנראה זהו צעד לאחור. חזרה לקפסולות, חזרה לעבודה מן הבית, חזרה למה שקיוונו לשכוח.

אם יש משהו אחד שלמדנו מן המשבר הזה, הוא שאפשר לעשות דברים אחרת! מה חשבנו שחייב להתבצע בדרך אחת, יש לו פתרון גם בדרך אחרת. חשבנו שחייבים לעבוד מן המשרד, מסתבר שניתן לעבוד מן הבית, חשבנו שחייבים לערוך פגישות פרונטליות, מסתבר שניתן לערוך פגישות וריטואליות. חשבנו שחייבים להיות שכירים או עצמאיים, מסתבר שאפשר גם אחרת. למעשה מה שהתרחש מבלי שתכננו את התהליך, זאת העובדה שהפכנו להיות סוג של "הכלאה" בין עובד חדש לעובד ישן, או אם תרצו תחת המיתוג החדש, הפכנו להיות
"עובדים היברידיים".

מה זה אומר להיות עובד היברידי?

אם תחפשו את המושג היברידי, במרשתת, קרוב לוודאי שרוב התוצאות יפנו אתכם לרכבים היברידיים, רכבים בעלי הכלאה של מנוע חשמלי ומנוע בנזין, הטוב מבין שני העולמות. אותה לוגיקה מתקיימת גם בעולם העבודה, משבר הקורונה הופך אותו בכל כורחנו, לעובדים היברידיים, משופרים, עובדים מהבית ועובדים מהמשרד, בעלי יכולות עבודה פרונטלית ווירטואלית, עובדים יעילים יותר, בעלי הספק טוב יותר ממקודם.

להיות עובד היברידי זה אומר להתאים למציאות החדשה, המציאות שמחייבת אותנו להילחם על מקום העבודה שלנו, להתמודד מול מאות מועמדים לכל משרה, מציאות של הגדלת הערך שלנו, ובעיקר להיות מציאות שמחייבת אותנו להיות מהירי תגובה.

הזמני זה הקבוע החדש

הלוואי ומשבר הקורונה לא היה קורה, הלוואי ושנת 2020 הייתה דומה לשנה הקודמת לה, אבל המציאות היא אחרת, ואנחנו חיים במצב זמני, שהוא הולך להיות הקבוע החדש שלנו. אנחנו צריכים להתאים את עצמנו למציאות החדשה, מציאות שהיה לנו את כל הזמן שבעולם להתכונן אליה, אבל בחרנו להישאר באזור הנוחות שלנו ולא להשתנות. בחרנו להמשיך בשגרה מתוך רצון להגיע לאיזה סוג של שקט, סוג של איזון שכולנו מחפשים אותנו. אז שקט לא יהיה בתקופה הקרובה ומה שהיה זה קרב הישרדות, קרב קשה ומורכב, בו חוקי המשחק עומדים להשתנות, על כל משרה יעוטו אלפי מועמדים, הדרישות של המעסיקים רק יכלו ויעלו, ועל השכר אין מעדיף שלא לדבר.

יש גם דברים טובים בתפיסה ההיברידית

להיות עובד היברידי, זה שינוי תפיסה! זה אומר להוסיף לעצמי סט יכולות חדשות, להגדיל את מדד הערך שלי, ולייצר יתרון תחרותי מול עובדים אחרים. יתרון שישמור ככל שניתן על מקום העבודה שלי, יתרון שיגדיל את הסיכויים שלי להיכנס למקום עבודה חדש, יתרון בעבודה מול לקוחות ומול ספקים.
 

להיות עובד היברידי – זה אומר להיות טוב יותר, מהיר יותר, בטוח ויותר וצערי גם זול יותר!

להוסיף לסט היכולות הקיימות, סט של יכולות חדשות להיות מסוגל לבצע משימות נוספות, להיות מסוגל לעבוד במספר מקומות עבודה, בתפקידים שונים, בהיקף משרה משתנה, בעבודה ממקומות משתנים, לעבוד כשכיר וכעצמאי בעת ובעונה אחת.

אולי זה נשמע לכם כמו סוג של נבואת זעם, אבל התפיסה ההיברידית הולכת לתפוס תאוצה בכל תחומי החיים שלנו, דברים רבים עומדים להשתנות, ואם יש משהו שלמנו מלקחי העבר, שהדבר הטובה ביותר הכיל שינוי היא להתמודד עימו, לא לחכות עד יעבור זעם, לא לחיות את העבר אלא לחיות את העתיד.

 

בתקווה שהמשבר יחלוף באותה מהירות שהוא הבא....

כתב: רמי יוסף מנכ"ל משותף ביישום אנשים ותוצאות

 

< חזרה
הרשמה לניוזלטר
מלאו כבר עכשיו את הפרטים וגם אתם תהנו מניוזלטר חודשי בתחום העסקים
מאשר/ת קבלת ניוזלטר בדוא"ל (לתשומת ליבך-עשוי לכלול מידע בעל אופי שיווקי)
contact
contact
צרו קשר
נשמח לעמוד לרשותכם בכל פנייה או שאלה בתחומי פעילותנו
אנא מלאו את הטופס וניצור אתכם קשר בהקדם
כל הזכויות שמורות ישום – אנשים ותוצאות 2020